
DLACZEGO MASAŻE TWARZY SĄ TAK WAŻNE I SKUTECZNE ?
Na twarzy i szyi znajduje się ponad 80 mięśni, które trzeba ćwiczyć, wzmacniać i zrelaksować, aby odwrócić i spowolnić procesy starzenia.
W masażu twarzy zależy nam na przywróceniu sprawności mięśni, powięzi, a także układu krwionośnego i limfatycznego. Daje to korzystne efekty wizualne, ale przede wszystkim wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tkanek.
Dodatkowo dzięki masażowi poprawia się kolor skóry( naturalne glow), lepsze ukrwienie oraz zostają pobudzone fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dlatego regularne masaże poprawiają jędrność skóry.
Świadomość naszej twarzy i jak prawidłowo używać mięśni może mieć wpływ na wyraz naszej twarzy. Przy “odmładzaniu” nie można myśleć tylko o skórze. Stąd się mówi, że sam krem nie wystarczy do zatrzymania młodego i zdrowego wyglądu. Pielęgnacja oczywiście jest też ważnym punktem, chociażby, żeby odbudować lub utrzymać właściwą barierę hydrolipidową.
Twarz to też szyja, dekolt, a nawet kondycja naszych barków ma na nią wpływ. Nasze ciało to naczynie połączone. Łączą nas różne układy jak krwionośny, limfatyczny. Człowiek to cały system mięśniowo – powięziowy np.: rozciąganie tyłu nóg ma wpływ na czoło, blokady w biodrach na szczęki, blizny np. po CC również mogą wpływać na problem na twarzy. Skóra jest jednym z największych ludzkich organów. Ma wiele funkcji jak ochronna, odczuwanie, ale też informowanie. Problemy typu: trądzik, egzema itp są sygnałem z ciała, że coś się dzieje, nie są tylko problemem z zewnątrz. Ajurweda czy medycyna chińska ocenia stan skóry jako jeden z elementów badań pacjenta.
JAK SIĘ STARZEJEMY?
Po 25. roku życia zaczyna się proces starzenia naszej skóry, z każdym rokiem osłabia się jakość kolagenu i ubywa go ok. 1% na rok. Zmienia się owal twarzy (opada) / trójkąt młodości “się odwraca”.
Z czasem zachodzą następujące zmiany:
– zmniejsza się objętość i gęstość kości
– osłabia się jędrność mięśni
– przesuwają się poduszeczki tłuszczowe
– utrata jędrności skóry, bo mięśnie są jakby rusztowaniem dla skóry.
A zatem głównie kondycja naszych MIĘŚNI odpowiada za wygląd naszej twarzy.
Jednak każdy starzeje się inaczej, wpływają na to:
uwarunkowanie wewnętrzne:
– genetyczne,
– nasze nastawienie, myśli,
– dieta (dobrze odżywiać się, a nie tylko najadać. Cukier osłabia włókna kolagenowe),
– wady zgryzu,
– przewlekłe lub autoimmunologiczne choroby.
Uwarunkowania zewnętrzne:
– promieniowanie słoneczne,
– styl życia (balans między pracą, a odpoczynkiem, używki, leki, stres).
Zapisz się do newslettera by otrzymywać dodatkowe informacje ode mnie